Ondanks de sterke stijging is het aan boekingen in mei 2021 nog slechts iets meer dan de helft van het vergelijkbare aantal in 2019. Er is nog een lange weg te gaan. In de onderstaande grafiek zijn de boekingen voor 2019/2020/2021 geplaatst.

Kijkend naar de landen in Europa lopen Spanje, Oostenrijk (ten opzichte van de overeenkomstige maand in 2019) het minst achter. Turkije loopt in mei zelfs achter ten opzichte van de 2020 cijfers. Het percentage boekingen buiten Europa daalt al continu sinds november 2020. Toen ging meer dan 20% nog op reis buiten Europa.
Op ANVR/GfK Boekingsmonitor kan je deze cijfers en die van eerdere maanden terugvinden. De Gfk steekproef is gedaan onder iets minder dan 50.000 personen. Gevraagd wordt of men een boeking heeft gedaan zo ja naar welke bestemming en voor wanneer. Annuleringen zitten dus niet in deze cijfers.