Je bent succesvol ingelogd op Mijn ANVR
Uitloggen
Powered by 
Intranet

Skip Navigation LinksAanbevelingen minder wegwerpplastic in toerismesector

Je bent hier:
ANVR  >  ANVR-Nieuws

Nieuws
Aanbevelingen minder wegwerpplastic in toerismesector

Vrijdag 24 juli 2020
Ter aanvulling op het ANVR nieuwsbericht van 22 juli jl. ‘Reissector wil geen plastic meer op vakantiebestemmingen’ zijn er aanbevelingen gepubliceerd voor een verantwoorde herstart van het toerisme met minder plastic vervuiling.

Gestreefd wordt naar afstemming van hygiëne- en gezondheidsprotocollen en duurzaamheidscriteria. De aanbevelingen van de Global Tourism Plastics Intiative moeten worden gezien als complementair aan nationale en lokale regelgeving en richten zich op 5 pijlers.

1. Verwijder onnodige plastic verpakkingen en items om verdere besmetting te verminderen.

2. Ontwikkel grondige  reiniging en ontsmettingsprocedures en kijk naar mogelijkheden om te hergebruiken.

3. Evalueer het gebruik van onvermijdelijke plastic verpakkingen en items en kijk wat 'gerecycled' kan worden.

4. Betrek leveranciers, lokale overheden en andere belanghebbenden hierbij voor een verbetering van o.a. de effectiviteit van acties en coördinatie.

5. Zorg voor een  open en transparante communicatie met staf en klanten

De publicatie is hier te downloaden.